Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality ZŠ > VELKÁ CENA ZOO

VELKÁ CENA ZOONa několik dnů se 20 vybraných žáků vypravilo rovnou na Madagaskar. Škoda, že jen obrazně, ale i tak se „cesta“ bohatě vyplatila. Žáci si předem nastudovali připravené informace o ostrově i zdejších obyvatelích, znali nejrůznější zástupce vyhynulé i současné fauny a flory – včetně bohatě zastoupených zdejších endemitů (vyskytujících se pouze na Madagaskaru). Velmi podrobně se seznámili se záchrannými projekty i zvířaty v souvislosti s ostravskou ZOO. Všechna 4 družstva pak předvedla svou pečlivou přípravu a zodpovědné studium v základním kole ve čtvrtek 21. března. Otázky nebyly rozhodně snadné a už vůbec ne předvídatelné.

     V mladší kategorii se utkalo celkem 211 družstev. Naši borci se umístili na 11. místě a scházel jim tak pouze 1 bod pro postup do finálové desítky. Jasně, že to potěší, ale také zabolí. Tyto směsice pocitů zažívalo družstvo tvořené Markétou Pietraszkovou (6. B), Alicí Ptoszkovou (6. B), Ondřejem Světlíkem (6. B), Matyášem Čopíkem (6. B) a Lumírem Lajczokem (7. B). Také další družstva se držela naprosto skvěle: děvčata ze 7. B – Barbora Galusková, Ema Stanieková, Laura Šestáková, Nela Rusková a Nela Zapletalová se umístila jako 34. Na krásném 49. místě pak borci ze 7. A – Silvie Hocková, Veronika Dymaszová, Petra Plevová, Eliška Mieszczaková a Václav Wnetrzák.  

     Největší úspěch a slávu okusila děvčata z 8. A – Eliška Kičová, Karolína Hodulová, Natálie Iwanuszková, Alexandra Vizvaryová a Dominika Vizvaryová. V základním kole se umístily jako 10. a postoupily tak do finále. Zde se 6. dubna utkalo 12 nejlepších družstev ze 178 přihlášených. Ve finálovém klání, které předvedlo velmi záludné a často nečekané otázky, se děvčata umístila na nádherném 7. místě.

     Upřímně všem gratulujeme, přejeme mnoho dalších úspěchů a zároveň děkujeme, že svou pílí a vytrvalostí dokážete ukázat, že i malá škola z Dolní Lutyně může slavit velké úspěchy!

 

Velká cena ZOO 2024 (8).jpg
Velká cena ZOO 2024 (11).jpg
Velká cena ZOO 2024 (9).jpg
Velká cena ZOO 2024 (10).jpg
Velká cena ZOO 2024 (7).jpg
Velká cena ZOO 2024 (6).jpg
Velká cena ZOO 2024 (5).jpg
Velká cena ZOO 2024 (4).jpg
Velká cena ZOO 2024 (3).jpg
Velká cena ZOO 2024 (2).jpg
Velká cena ZOO 2024 (1).jpg