Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Mateřinky > MŠ Střed

MŠ Střed

MŠ StředMateřská škola Komenského 1009 byla postavena v roce 1975 ve středu obce a je odloučeným pracovištěm právního subjektu ZŠ a MŠ Aloise Jiráska v Dolní Lutyni.

Celodenní provoz trojtřídní mateřské školy je zajištěn od 6:00 do 16:00 hodin. Budova má vlastní kuchyni, kotelnu a velmi rozlehlou zahradu s mobiliářem odpovídajícím potřebám a zájmům dětí všech věkových skupin. Součástí budovy mateřské školy je i velmi pěkná a pro děti předškolního věku účelně vybavená tělocvična.
Tři třídy mateřské školy navštěvuje průměrně skoro 80 dětí ve věkovém rozpětí od 2 do 6 (7) let.
V mateřské škole pracuje šest kvalifikovaných učitelek, tři zaměstnanci provozu, školní asistent a čtyři zaměstnanci provozu školní jídelny.
Na jednotlivých třídách mateřské školy pracují pedagogové – Pavlína Koplíková, Radka Trochtová, Ilona Stoklasová, Radka Buchtová, Jolana Figurová, Dominika Šostoková, Daniela Bártová a školní asistent Věra Plevová.
Zaměstnanci provozu mateřské školy jsou Pavlína Hanáková, Renáta Liszoková a Lenka Kyjonková.
Zaměstnanci provozu školní jídelny a kuchyně jsou vedoucí školní jídelny Markéta Dolíšková, vedoucí kuchařka Romana Matušková, Kateřina Ćmielová a Lenka Kyjonková.

Naší prioritou je vytváření zdravého sociálního klimatu pro zajištění pocitu bezpečí, radosti, klidu a pohody dětí. Pomáháme dětem získávat nové zkušenosti, znalosti, dovednosti, vědomosti. Podporujeme jejich všestranný rozvoj, jejich schopnost přemýšlet a rozhodovat se, spolupracovat, tolerovat druhé. Snažíme se o vstřícné a podnětné vzdělávací prostředí, v němž se děti cítí bezpečně, radostně a ve kterém se mohou přirozeně projevovat.

email: msstred@zsdl.cz

tel: +420 558 848 209, +420 739 405 799

jídelna: +420 558 848 208

 

Fotky školy si otevřete TADY