Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality ZŠ > OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE V JAZYCE ANGLICKÉM

OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE V JAZYCE ANGLICKÉMTradiční soutěž v konverzaci již řadu let pořádá Středisko volného času Juventus se sídlem v Karviné a Havířově, kdy pro letošní rok byla zvolena pro místo konání právě Karviná. V pátek, 23. února se setkali žáci 6 .- 9. tříd základních škol a také gymnázií v odpovídajícím věku žáků, aby porovnali svou jazykovou zdatnost jak v poslechu, tak právě ve zmíněné konverzaci. Letošní novinkou bylo zařazení žáků nižšího gymnázia do kategorie základních škol, starší žáci byli hodnoceni zvlášť. 

Naši školu reprezentovali Stela Šnoblová v kategorii ZŠ/VG I. a Daniel Adamczyk v kategorii ZŠ II. Oba nejprve čekala poslechová část, kterou zvládli naprosto bravurně, pak se přesunuli na konverzaci, kde nejprve mluvili na vylosované téma, a pak čelili zákeřným otázkám zkušební komise. 

Stela je již matadorkou podobných soutěží a opět ukázala, jaké kvality v ní jsou. Obsadila v konkurenci 20 žáků 2. místo, přičemž o prvním místě nakonec rozhodl jeden jediný bod. Daniel byl na jazykové soutěži poprvé a i přesto, že bojoval, jak nejlépe uměl, obsadil z celkového počtu 27 žáků 17. místo. Přes prvotní zklamání nakonec odcházel spokojený a věřím, že letošní zkušenost vstřebá a příští rok bude o to silnější.

Oběma žákům děkujeme za vzornou reprezentaci.

 

unnamed.jpg