Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality ZŠ > Lyžařský kurz - Karlov

Lyžařský kurz - KarlovDatum konání:
25.3.2022

Jarní prázdniny uplynuly jako voda, lyžáky zůstaly na nohou a ZŠ Dolní Lutyně vyrazila na lyžařský výcvik do Karlova pod Pradědem. Cesta autobusem byla v bezpečné a rychlé režii pana Holuba mladšího. Těsně po poledni jsme dorazili na ubytovací zařízení Moravice, spadající pod Hotel Kamzík. Následovalo ubytování a první z řady skvělých obědů. Po odpoledním klidu jsme vyrazili na poznávací procházku údolím, včetně návštěvy všech nástupních lanovek v Karlově. Zastávka byla i na stanici horské služby pro ověření kontaktů.

Lyžařský den první, místo činu Myšák: Na stanici nás každý den vozí skibus přímo od chaty. Čtyři lyžařská družstva a jedno snowboardové...jdeme na to a jedeme bomby.

Lyžařský den druhý, místo činu Myšák: Nevídané, nečekané, všechna lyžařská družstva včetně několika snowboardistů jsou nahoře na výstupní stanici a hurá dolů.

Den třetí, Express: Lyžujeme jen dopoledne, ale družstva už pendlují celým areálem Karlova včetně lanovky Express. Po prodlouženém poledním klidu následuje procházka do obce Malá Morávka.

Den čtvrtý, Race: Celé čtvrteční dopoledne se piluje závodní technika sjezdu pro odpolední závody. Mezi VIP hosty závodu se objevuje lyžařská legenda a ředitel školy Mgr. Marcel Figura, ale také legenda karvinských diskoték DJ Vlk. Trať je připravena a můžeme startovat. Každé družstvo je hodnoceno samostatně, ale na všech úrovních se stává osudnou branka číslo 3.

Kategorii A ovládla děvčata ze třídy 7. A -  E. Figurová (1.), V. Šebelová (2.), L.Šimečková (3.)

Kategorie B: N.Adámkova (1.), A.Zawierucha (2.), A.Kočí (3.)

Kategorie C: J.Herák (1.), M.Jarošková (2.), F.Matys (3.)

Snowboardu dominoval T.Jendřejčík (1.), S.Körmendy (2.), M.Adamčík (3.)

Po vyhlášení výsledků a rozdání cen, o které se tradičně postaral výhradní dodavatel Sovaski, následovala diskotéka v podání DJ Vlka. Celý týdenní kurz byl završen pátečním slunným a uvolněným lyžováním v celém areálu Karlov. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se zase někdy v Karlově na shledanou.

Další fotky na Rajče.net

Vedoucí kurzu: Mgr. Milan Pětroš