Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality ZŠ > EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮDatum konání:
26.9.2023
Jedním z hlavních bodů vzdělávání, kterým na naší škole věnujeme velkou pozornost, je praktická výuka cizích jazyků, konkrétně jazyka anglického. Proto se velmi často účastníme různých soutěží či akcí, pořádáme besedy a projektové dny s rodilými mluvčími, nebo pořádáme školní poznávací zájezdy do Anglie. Věříme, že tak žákům obohacujeme běžné vyučovací hodiny a naučí se mnohem více. Jednou z takovýchto akcí byl letošní ročník Evropského dne jazyků. 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) každoročně vypisuje soutěž o logo na trička, které se jakýmkoliv způsobem vztahuje k tématu: EVROPSKÉ JAZYKY A KOMUNIKACE. Jsem moc ráda, že se mezi našimi žáky našlo plno zájemců, kteří se do soutěže zapojili ????. Podmínkami soutěže je nakreslit, vytvořit, vyfotit či graficky znázornit podstatu a sílu komunikace. 
S předstihem jsme si vysvětlili podmínky účasti v soutěži a také pravidla a v úterý, 26.9., svůj postoj k jazykům žáci vyjádřili.  Někteří vlastnoruční kresbou, jiní tvorbou na PC. Ti, co si zvolili variantu grafického návrhu v rámci rozvoje počítačové gramotnosti, svůj návrh loga vytvářeli v aplikaci WordArt, kde nakonec vznikly různé zajímavé výtvory.
Do soutěže bohužel nemůžeme poslat všechny, ale alespoň pár představujeme v galerii.
Děkuji všem za účast a těším se na příští rok.
Za tým vyučujících AJ