Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality ZŠ > DEN DĚTÍ

DEN DĚTÍDen dětí oslavili žáci druhého stupně návratem k tradici – dne 3. 6. 2022 pochodem na TJ Sokol Věřňovice. Za slunečného počasí nám cesta kolem farmy Bezdínek rychle ubíhala. Ani jsme se nenadáli, už se před námi rozprostíral svěží zelený trávník, který vybízel ke sportovnímu vyžití. A že nás nemusel dlouze přemlouvat! Kluci vybalili z batohů kopačky, postavili si branky, zazněla píšťalka a hra plná nečekaných zvratů, kliček, gólů mohla začít. Na menším hřišti se natáhla síť pro přehazovanou. Na okraji létal míč z jednoho hráče na druhého při volejbalovém odpalování. Šesťáci si nachystali pokličky, do kterých se v zápalu boje snažili naházet co nejvíce kuliček. Jiní se uvelebili do stínů či na tribunu, aby si popovídali. Před cestou zpět na nás čekaly vyuzené klobásy. Na zpáteční cestě se o zpestření postaraly vlaky, které „našeho hada“ rozkouskovaly během pár minut natřikrát. Někteří se
po návratu osvěžili ledovou tříští, nebo zmrzlinou. Doufáme, že tato pěkná tradice nevyšumí, naopak se zařadí mezi stálé školní akce.

Dne 3.6. děti prvního stupně oslavily den dětí na TJ Sokol v Dolní Lutyni. 
Na hřišti je čekalo hned několik různých aktivit a to např. střelba z luku, chytání ryb, přetahování atd. Jednoduše zkouška všech dovedností. Poté byly děti svlaženy mladými hasiči z Neradu, jejichž práci si děti mohly rovněž vyzkoušet. Sluníčko nám svítilo a všechno se nám líbilo. 

 Foto zde

 
hasiči z Neradu
2. stupeň
2. stupeň
2.st.