Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality ZŠ > ANGLIE 2023

ANGLIE 2023Datum konání:
22.5.2023
Datum ukončení:
26.5.2023
Neuplynul ještě ani rok a znovu jsme se vydali na poznávací cestu do daleké Anglie. Všechno začalo už loni na podzim, kdy pro velký zájem žáků vyvstala myšlenka s dalším ročníkem. Oslovila jsem tedy opět CK Scholare s žádostí o program, který jsme si komplet upravili podle svých potřeb a tužeb. Po schválení a úpravách bylo vše připraveno k odeslání žákům a jejich rodičům. 
Kdo chtěl, ten si své místečko v nabité konkurenci zájemců zajistil již během prvních pár dní. Od podpisu smlouvy až k samotnému odjezdu uplynulo dlouhých 7 měsíců, ale to čekání stálo za to.
Konečně přišel náš den a ve složení 6 učitelů (N. Světlíková, L. Trembošová, P. Hochmanová, R. Getlerová, M. Fejtek a M. Pětroš), 46 žáků z 8. a 9. ročníku (+ 2x zdravotní doprovod) jsme v pondělí, 22.5.2023, vyrazili směr Londýn. 
U školy nás v 8 h vyzvedl zájezdový autobus. Naložili jsme všechno potřebné, zamávali rodičům a hurá na cestu. Po několika kratších zastávkách jsme konečně dorazili do Prahy, kde se k nám přidala paní průvodkyně Zdena (stejná jako loni) i s novou dvojicí řidičů. Ti byli naprosto úžasní a zamilovali jsme si je hned během prvních minut. I letos jsme jeli přes Německo, Belgii a Francii, kde jsme v úterý brzy ráno, v přístavním městě Calais, najeli do vlaku projíždějícího Eurotunelem s vyústěním v anglickém městě Folkstone.  
 
Den 1.
Procházka a focení v Greenwich park (výhled na Londýn, Královská observatoř + nultý poledník, Národní námořní muzeum), Cutty Sark (loď převážející čaj), travel Clippers (plavba přepravní lodí po
Temži),  procházka kolem Tower of London (pevnost a místo poprav), Tower Bridge experience (prohlídka útrob mostu, včetně proskleného horního patra a strojovny), seznamovací procházka
centrem Londýna a zpáteční projížďka po Temži + odjezd směr Hounslow, kde nás čekalo útulné ubytování v hotelu IBIS a lahodná večeře.
 
Den 2.
Snídaně a odjezd na celodenní výlet směr Stonehenge (neolitická památka), malebné městečko Salisbury a královské sídlo Windsor. K večeru opět návrat do hotelu na večeři.
 
Den 3. 
Brzy ráno sbalit kufry, snídaně a metrem do centra Londýna. Výstup na Piccadilly Circus, pak projížďka vyhlídkovým autobusem HOP ON/OFF, ze kterého jsme viděli v podstatě všechny nejznámější památky Londýna (Tower Bridge, Buckingham Palace, Westminster Abbey, Big Ben, a jiné). Oběd, kdo co chtěl a hurá na stadion Chelsea. Tam nás čekala prohlídka muzea a následně i celého zázemí jak pro novináře, tak pro hráče.  Po tomto úžasném zážitku jsme jeli metrem k O2 aréně na Greenwich North, kde nás čekal autobus. Na cestu domů jsme vyrazili v podvečerních hodinách směr přístav Dover (známé křídově bílé útesy), kde jsme se nalodili na trajekt. 
 
I zpáteční cesta se od vjezdu na území Francie neměnila od té předchozí. Průjezd Francií, Belgií a Německem, až jsme 26.5. v 10:30 vjeli na území ČR. Odvezli jsme paní průvodkyni do Prahy a pak hurá k nám domů. Celá cesta byla bez větších problémů, jen u Brna jsme se zasekli v koloně ☹. Dojezd do Lutyně se protáhl o skoro 1.5 h, ale nakonec jsme před 20.h zahlédli čekající rodiče u malé školy. 
Přijeli jsme unavení, uchození, trochu rozlámaní z autobusu, ale plní dojmů a úžasných zážitků.  
Moc děkuji vedení školy za podporu, mým úžasným kolegům za spolupráci, toleranci a ochotu podílet se na projektu ♥, a také žákům, že s námi těch 5 dní vydrželi. 
Už teď se těšíme na další ročník.
 
Anglie 1
Anglie 2