Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality ZŠ > ANGLIE 2022

ANGLIE 2022IMG_20220614_081159.jpg

Vždycky platilo, že cvičení dělá mistra a nejlepším způsobem, jak otestovat znalost cizího jazyka je vycestovat za hranice. Právě k tomuto kroku jsme se letos odhodlali a uspořádali pro žáky naší školy výlet do Anglie ????.

 

Všechno začalo nabídkami cestovních kanceláří, které mi průběžně chodily na mail a z nichž mě nejvíce zaujala CK SCHOLARE, kterou jsme nakonec také vybrali. Oslovila jsem vedení školy, zda by vůbec byla možnost takového zájezdu reálná. K mému obrovskému potěšení pan ředitel souhlasil a kola se začala roztáčet.

I přes nemalé obtíže jsme konečně, ve složení 4 učitelky, 24 deváťáků a 3 osmačky, vyrazili v pondělí 13.6. směr Londýn. U školy nás v 7:45 čekal zájezdový autobus, ve kterém kromě sympatických pánů řidičů byli i žáci ZŠ Kobeřice. Naložili jsme všechno potřebné, zamávali přihlížejícím rodičům a hurá na cestu. Projeli jsme celou ČR a v Plzni se k nám přidala paní průvodkyně i s novou dvojicí řidičů, kteří s námi pokračovali dál. Jeli jsme přes Německo, Belgii a Francii, kde jsme druhý den ráno v přístavním městě Calais najeli do vlaku projíždějícího Eurotunel (anglicky Channel Tunnel – podmořský tunel pod Lamanšským průlivem), který má druhý konec v anglickém městě Folkstone.  

Teď už jen stručně, jak každý den vypadal ????

Den 1.

Greenwich park (výhled na Londýn, Královská observatoř + nultý poledník, Národní námořní muzeum), Cutty Sark (loď převážející čaj a kávu), travel Clippers (plavba přepravní lodí po Temži), Tower of London (pevnost a místo poprav), Tower Bridge (otevírací most nad řekou Temží), Shakespeare´s Globe (replika divadla z dob Williama Shakespeara), Millenium Bridge (lávka pro pěší), St Paul´s Cathedral (národní památka Londýna), zpáteční projížďka po Temži + odjezd do hotelu ve městě Hounslow.

Den 2.

Celý den v Brightonu (město na jižním pobřeží), Sea Life Centre (akvária s mořskými živočichy a tunelem proplouvajícími žraloky), nákupy + fish & chips + procházka městem, odjezd zpátky do hotelu.

Den 3.

Sbalit kufry + vlak do Londýna, Buckingham Palace (londýnské sídlo britské královny), Westminster Abbey (gotický kostel, místo královských svateb), Big Ben (zvon v hodinové věži), Piccadilly Circus (místo schůzek, dopravní uzel Londýna), Leicester square (náměstí s přilehlým parčíkem), vlakové nádraží King´s cross (známé místo ze série filmů o Harry Potterovi), poslední nákupy, metro k autobusu na Greenwich North a cesta domů.

Na cestu domů jsme vyrazili v podvečerních hodinách směr Folkstone na vlak do Eurotunelu. Opět průjezd Francií, Belgií a Německem, až jsme 17.6. v 9:40 vjeli na území ČR. Odvezli jsme paní průvodkyni do Prahy a pak hurá k nám. Vysadili jsme Kobeřičáky a před 20 h jsme zahlédli čekající rodiče u malé školy u nás v Lutyni.  

Přijeli jsme unavení, ale plní dojmů a úžasných zážitků.  Moc děkuji vedení školy za svolení, mým kolegyním Lence Trembošové, Janě Račkové a Janě Krejčové za pomoc, toleranci a ochotu se na projektu podílet. Rodičům, že nám své děti svěřili a žákům, že s námi těch 5 dní vydrželi.