Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality ZŠ > 1.KOLO BOHUMÍNSKÉ PĚVECKÉ STAR 2024

1.KOLO BOHUMÍNSKÉ PĚVECKÉ STAR 2024Datum konání:
20.2.2024

V úterý 20. 2. 2024 se v bohumínském kině K3 konalo první kolo pěvecké soutěže Bohumínská pěvecká star 2024, do které se měli možnost přihlásit žáci a žákyně z Bohumína, Dolní Lutyně, Dětmarovic, Orlové a Rychvaldu. Z naší školy se přihlásila žákyně Nela Rusková ze třídy 7.B, která si vybrala nádhernou francouzskou píseň Voilà. V obrovské konkurenci III. kategorie se bohužel neprobojovala do finále. Jako další si před odbornou porotou zazpívala Laura Šestáková ze třídy 7.B, která si zvolila českou píseň s názvem Toulavá, bohužel ani ona se neprobojovala do finále. Jako třetí se představila Tereza Sedláčková ze třídy 8.B s japonskou písní Shinunoga E-Wa od zpěváka Fujii Kaze. Terezka svým nádherným zpěvem v japonštině a v kimonu všechny uchvátila! Zaslouženě postoupila do finále, které se bude konat 14. 3. 2024 od 17 hodin v kině K3 Bohumín.

Ve finále uvidíme také naše bývalé žáky a to ve IV. kategorii Adélu Brieslingerovou a Barboru Sliwkovou a V. kategorii duo Veroniku Válkovou a Barboru Sliwkovou. Jsem velmi ráda, že se dívky i na střední škole věnují zpěvu!

ichni vystupující získali za účast v 1. kole pamětní list a 2 vstupenky na finále soutěže. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy a budeme se těšit na finále!