V pondělí 4. května se brána mezi světem mudlů a kouzelníků uzavřela a 86 žáků se vydalo na pětidenní dobrodružství do Velkých Karlovic. Pod dohledem 13 pedagogů se rekreační středisko Kyčerka proměnilo v pobočku Bradavic. Po příjezdu do školy v přírodě se děti rozdělily do kolejí, ve kterých celý týden soutěžily, plnily nejrůznější úkoly a zažívaly spoustu zábavy. Vyzkoušely si například sběr Hedvičiných vajíček, lesní hru v Zakázaném lese nebo výrobu lektvarů. Nechyběla ani podvečerní stezka odvahy a závěrečná diskotéka. Společně jsme poznávali i naše okolí – navštívili Karlovické muzeum, zařádili si ve Vodním světě, vydali se na Kardiostezku Dr. Elingera nebo kolem Čartáku vystoupali na vrchol Soláň. Kromě zážitků v „magické“ škole v přírodě si děti vyrobily i dárek pro maminky k jejich nadcházejícímu svátku.
Škola v přírodě žáků 3. A, 3. B, 3. C, 4. A a 4. B ve Velkých Karlovicích skončila a děti odjížděly plné nezapomenutelných zážitků a „čarodějnické“ energie. Srdečné poděkování patří všem pedagogům za přípravu a pracovní nasazení.