Ve čtvrtek 7. 5. se žáci sedmého ročníku spolu se svými třídními učiteli vypravili
na přírodovědně-dějepisnou exkurzi do krásného městečka Štramberk. Po
nedlouhé cestě pohodlným autobusem jsme vystoupili blízko místního náměstí
a nejdříve si vyšlápli pár schodů ke Štramberské trúbě, kterou pak i někteří z nás
navštívili a pokochali se nádherným výhledem po okolí. Krátce po desáté hodině
začal plánovaný program. Navštívili jsme Mini zoo Aqua Terra, kde nás svým
výkladem velice zaujal pan průvodce. Mohli jsme si pohladit některé zástupce
hadů a dokonce si je dát kolem krku a vyfotit se s nimi. Sledovali jsme také
krmení užovek, vodních želv a mangust. Své znalosti jsme si ověřili na záludných
otázkách a někteří z nás si odnesli malou odměnu. Náš program pak pokračoval
v pekárně U Káči, ze které se celým náměstím linula nádherná vůně
štramberských uší. Zde jsme si vyslechli místní pověst, seznámili se s celým
výrobním procesem a nakonec si „stočili“ své vlastní štramberské ucho. Energii
jsme doplnili výborným obědem v místní pizzerii. Poté následovala poslední část
naší exkurze a to návštěva jeskyně Šipka. Po její prohlídce jsme se již vydali na
zpáteční cestu. Exkurzi jsme si užili. Zopakovali jsme si znalosti o plazech,
pochutnali si na štramberském uchu, nakoupili suvenýry a plni dojmů se šťastně
vrátili domů.FOTO ZDE