Dnešní projektový den Hmyzí říše byl pro druháčky plný zážitků.
20.květen patří včelám, ale my jsme ho věnovali celému hmyzu.
Ráno se děti ozdobily hmyzí tetovačkou. Roztančili jsme se na Green Green Grass a vyrazili do Neradské školy za kamarády z 2.B.
Čekala nás včelí beseda se včelařem. Děti si prohlédly včelařský klobouk, rukavice, kuřák, rámek i medomet. Nechyběla ani ochutnávka medu přímo od včelaře.
Pak přišla hmyzí pohybovka. Děti lepily včelky do plástve a zjistily, kdo může bydlet v hmyzím domku. Ve skupinách vytvořily krásné koláže hmyzího hotelu.
U malé školy na ně čekaly hmyzí úkoly – hádanky, rýmy i malé výzvy. Za splnění dostaly gumového motýlka a kartu s nálepkami.
Na závěr jsme společně postavili hmyzí hotel. Stojí u malé školy a čeká na nové obyvatele.
Do světa hmyzu jsme jen nahlédli – a mnoho stále zůstává k objevování. FOTO ZDE
Mgr. Lucie Trachová